Andre projekter
I det store fotoatelier på SVK undersøger Suste Bonnén havfrueskikkelsen via fotografi og spejlinger. Hun har tidligere arbejdet med havfruen som motiv – på et af billederne til soloudstillingen Tegner og Kvinderne – set af Suste Bonnén på Rudolph Tegners Museum i 2015. Denne ene… Læs mere
Trykteknikken fra 1700 tallet består af præcisionskrævende processer, men for Tine Becker åbner den et rum for eksperimenter med stenoverflader, laveringer i den fedtholdige tusch og bearbejdning af trykpapiret. De færdige tryk skal med på udstilling på Hillerød Biblioteks Vandrehal.
AMBTGCAWLAV is a project made up of artworks with a very specific form: compositions of large photographic prints and objects that dialogue with each other.