Udstilling på møbelmesserne i Stockholm i januar og i Milano i april 2008
Andre projekter
Lone Haugaard Madsens værker indeholder altid en analytisk præget stillingtagen til de omgivende forhold; tidligere har hun beskæftiget sig med direkte betragtninger af selve udstillingsrummet, akademikonteksten eller et historisk drejet blik på det at udstille, mens hun de sidste fem år har bevæget sig over… Læs mere
På tekstilværkstedet har Siff Pristed været vidt omkring i sine tekstileksperimenter – fra hvidætsning til flydende udtryk med transfertryk og marmoreringer. Udforskningen af teknikker forholder sig til tre stemninger, som hun udfolder i de store tekstilværker.
Joen Vedel har arbejdet på Statens Værksteder for Kunsts Store Fotoværksted på en kommende solo-udstilling i Astrid Noacks Atelier til oktober 2021.