Opbygning/konstruktion af 7 skulpturer til udstillingen “Divine madness Tour for two” i Kunsthallen Nikolaj 14. august til 30. oktober 2009.
Andre projekter
Kia Utzon-Frank har på SVK bygget en ny, opdateret prototype af sin opfindelse ’The Louver Twisting Comb’ – et persiennesystem med helt nye muligheder. Feb. 2015 The Louver Twisting Comb er en helt ny type lukkemekanisme til brug i bl.a. persienner, rumdelere, skærme, justerbare hyldesystemer… Læs mere
Ditte Lyngkær har arbejdet i metalværkstedet med nogle materiale- og konstruktionsprøver i aluminium og med cyanotopi i serigrafiværkstedet. Arbejdet er en del af produktionen til en udsmykning med titlen Den Glemte Garderobe til Solbjergskolen i Aarhus kommune. Projektet tager udgangspunkt i skolens glemmekasse, og hvordan… Læs mere
I Serigrafi- og IT værkstedet har Miriam Hinman Nielsen forberedt værker til en udstilling med arbejdstitlen It’s growing on me hos Format Artspace til oktober 2023.