Andre projekter
Randi & Katrine har på træværkstedet produceret et værk til naturområdet omkring Observatoriet i Brorfelde. Oplægget var at skabe et møbel i naturen, som man kan sidde på, mens man oplever naturen omkring sig.
En prominent herre fandt vej ind på Gammel Dok i 2007. I konserveringsværkstedet fandt en omfattende og meget krævende proces sted for at få et hidtil ukendt Asger Jorn-billede bevaret for eftertiden. Konserveringsprocessen strak sig over flere måneder, og var heller ikke været helt enkel. Det 2 x 2,4… Læs mere
I sit grafiske arbejde undersøger Eau Pernice, hvordan trykkeprocessen kan bruges til at omdanne og kombinere motiver, så der opstår nye handlingsforløb og overraskende motiviske sammenhænge.