Andre projekter
I det lille fotostudie arbejder Karine Hald med Sylvia Plaths dagbøger til en udstilling, som skal finde sted på Kristiansand Kunsthall i efteråret 2023.
I sommeren 2007 udviklede designer Jørn Bagger sammen med Sisse Degner to prototyper af hjemløsevogne på Statens Værksteder. Disse vogne bebos i dag af hjemløse. I forbindelse med at hjemløsevognene er indstillet til INDEX AWARD, og at designerne i samarbejde med SUS (Socialt udviklingscenter) søger… Læs mere
På SVK arbejder Anne Fabricius Møller på en bestilling fra Frilandsmuseet på papirtapet med mønster fra 30’erne. Anne trykker mønsteret på baggrund af forlæg fra museets etnograf. Tapetet skal anvendes til Stadager Brugsforening i Andelsbyen på Frilandsmuseet. Anne benytter tapetpapir fra Fiona.