Udstillingsprojekt til We Love Asbæk. Samarbejde med tekstildesigner og væver Stine Skytte Østergaard.
Andre projekter
Billedkunstner Arendse Krabbe har sammen med Anja Boserup og Caroline Wegener udarbejdet en permanent Cypressansesti til Frederiksdal skov.
Lydkunstner, Lars Lundehave Hansen har i Formeriet arbejdet på en imposant konstruktion til udstilling i Kunstpakhuset Ikast, april – juni 2022.
Til januar 2021 har billedkunstner, Mie Mørkeberg en soloudstilling på Kunstmuseet Trapholt i Kolding. Udstillingen bærer titlen “Kryptomania”, som rummer noget uhåndgribeligt, noget skjult, som en slags uudforsket land. Aug. 2020 Jeg forestiller mig “Kryptomania” som et slags land, som det sted jeg dykker ned… Læs mere