Andre projekter
Agneta Werner har åbnet for sit billedarkiv under opholdet på SVK. Her undersøger hun, om der gemmer sig eventuelle elementer til nye projekter. Aug. 2015 Arkivet Agneta Werner arbejder tværmedialt med fotografi, video, tekst og lyd. I sine værker kobler hun forskellige delelementer, der interagerer… Læs mere
I samarbejde med Birgitte Due Madsen skaber Jonas Trampedach et sidebord med en ikke-centreret roterende top. Ballast bordet er ideelt til brug i lounge situationer. Tre forskelligt proportionerede rør dikterer geometrien af bordet.
Billedkunstner og billedhugger Sif Itona Westerberg har på metalværkstedet arbejdet med at forme aluminiumsstænger til trælignende skulpturer, som skal indgå i hendes første større soloudstilling Fountain på Tranen i Hellerup.