Hop til indholdet.

Om SVK

Personale

Frederik Hardvendel

Direktør

Mobil: 91 34 69 30
E-mail: frederik@svfk.dk

Rouky Aknin

Administrativ medarbejder

Mobil: 91 34 69 31
E-mail: rouky@svfk.dk

Stine Nørgaard Lykkebo

Stine Nørgaard Lykkebo

Formidlingsansvarlig (barselsvikar)

Mobil: 32 96 05 10
E-mail: stine@svfk.dk

Maja Gro Gundersen

Projektleder, Wikiprojekt: Bagom Kunst og Design - metoder og materialer

Mobil: 32 96 05 10 / 61 16 07 05
E-mail: wikipedia@svfk.dk

Ulrik Bebe

Træværkstedsleder

Mobil: 91 34 69 34
E-mail: ulrik@svfk.dk

Mikael Jackson

Lerværkstedskonsulent

Mobil: 32 96 05 10
E-mail: info@svfk.dk

Frank Jensen

Metalværkstedsleder

Mobil: 91 34 69 35
E-mail: frank@svfk.dk

Gitte-Annette Knudsen

Væveværkstedskonsulent

Mobil: 32 96 05 10
E-mail: info@svfk.dk

Bjarne Werner Sørensen

Grafikværkstedskonsulent

Mobil: 32 96 05 10
E-mail: info@svfk.dk

Hanne Kalsgaard Knudsen

Tekstilværkstedskonsulent

Mobil: 32 96 05 10
E-mail: info@svfk.dk

Tom Egelund

Konserveringsværksteds-konsulent

Mobil: 32 96 05 10
E-mail: info@svfk.dk

Morten Nilsson

Fotoværkstedskonsulent

Mobil: 32 96 05 10
E-mail: info@svfk.dk

Walter Terrazos

IT-værkstedskonsulent

Mobil: 91 34 69 37
E-mail: walter@svfk.dk

Bjarne Sørensen

Teknisk assistent

Mobil: 32 96 05 10
E-mail: bjarne@svfk.dk

SVK, Gammel Dok Pakhus, Strandgade 27 B, 1401 København K, +45 32 96 05 10, info@svfk.dk
Sekretariatet har åbent man. – fre. kl. 9-15. Lør. – søn. lukket.
CVR: 11887260