

Andre projekter
Frederik Næblerød og Casper Aguila indtog Træværkstedet og Huggegården for at lave en serie nye værker og installation. Disse er lavet af restmaterialer og er til udstillingen ’Protection from Bad Weather’.
Christine Dahlerup har arbejdet på sin første internationale soloudstilling “The Moon” på udstillingsstedet Meduza – det Litauiske Kunstnerforbunds udstillingssted for samtidskunst i Vilnius.
Arkitekterne Kristine Sundahl og Kalle Jørgensen arbejder sammen med Naturhistorisk Museum om projektet ”Vilde tiltag i byen”, som bl.a. skal give nye huse til byens mange utæmmede dyr og samtidig øge de menneskelige byboeres bevidsthed om dyrelivet imellem husene. En del af projektet retter sig… Læs mere
